Księgi handlowe Warszawa

Księgi handlowe – kogo obowiązują?

Kapitałowe spółki prawa handlowego oraz spółki osobowe prawa handlowego mają obowiązek do prowadzenia pełnej księgowości, czyli ksiąg handlowych. Księgi handlowe są odpowiednie dla spółek cywilnych, jawnych, partnerskich i osób fizycznych prowadzących działalność księgową u których przychody netto za poprzedni rok obrotowy wyniosły co najmniej 2 000 000 euro.

Oferujemy prowadzenie ksiąg handlowych w Warszawie, w jasny, przejrzysty i rzetelny sposób. Tworzone przez nas księgi handlowe tworzone są zgodnie z obowiązującą ustawą z dnia 29 września 1994 roku o rachunkowości.

Dla naszych klientów tworzymy sprawozdania finansowe, na które składają się poszczególne jego elementy.

Z przyjemnością pomagamy naszym klientom w przygotowaniu bilansu po przejściu z uproszczonych form księgowości.

Jak stworzyć bilans? Otóż na to pytanie z chęcią odpowiedzą nasi specjaliści.
Bilans otwarcia powinien ukazywać stan firmy na początku działalności w danym roku obrotowym i opierać się na saldach kont, wynikających z zeszłego roku rozrachunkowego. Precyzja w tym przypadku jest niezwykle pożądana, w celu poprawnego otwarcia nowego roku.

Jeśli są Państwo zainteresowani tworzeniem przez nas ksiąg handlowych dla Państwa biznesu, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego.

Poprawnie prowadzone księgi handlowe pozwalają na sporządzanie sprawozdania finansowego. Sprawozdanie finansowe obejmuje:

  • bilans otwarcia i zamknięcia,
  • rachunek przypływów pieniężnych,
  • zestawienie zmian w kapitale własnym,
  • rachunku zysków i strat,
  • informacji dodatkowych.

Jeśli są Państwo zainteresowani tworzeniem przez nas ksiąg handlowych dla Państwa biznesu, zapraszamy do kontaktu mailowego, bądź telefonicznego i naszego biura w Warszawie.

Kontakt

Napisz do nas

Biuro Rachunkowe:
ul. Adama Branickiego 10/87
02-972 Warszawa

Tel. 601 151 500

Biuro księgowe | Usługi Księgowe | Księgowość Warszawa

Usługi księgowe są niezwykle ważnym elementem każdego biznesu, dlatego jeśli firma nie zatrudnia żadnej księgowej na etat, warto zdecydować się na dobre biuro księgowe. Księgowość prowadzona w Warszawie przez Podatki Online to pełen profesjonalizm. Klienci naszego biura księgowego są w pełni zadowoleni z naszych usług księgowych. Każdego klienta staramy się traktować indywidualnie, mamy spore doświadczenie i wszelkie niezbędne kwalifikacje. Zapraszamy do skorzystania z naszej księgowości firmy z Warszawy i okolic.

Biuro księgowe | Usługi księgowe | Księgowość Warszawa