Księgi handlowe Warszawa

Warszawa jest miastem o ogromnym potencjale przedsiębiorczości. W Warszawie nie tylko jest wiele małych działalności gospodarczych, ale także spółek prawa handlowego.

Księgi handlowe – kogo obowiązują?

Kapitałowe spółki prawa handlowego oraz spółki osobowe prawa handlowego mają obowiązek do prowadzenia pełnej księgowości, czyli ksiąg handlowych. Księgi handlowe w Warszawie prowadzimy dla wielu klientów, są one również odpowiednie dla spółek cywilnych, jawnych, partnerskich osób fizycznych i osób fizycznych prowadzących działalność księgową u których przychody netto za poprzedni rok obrotowy wyniosły co najmniej 1 200 000 euro.

Oferujemy prowadzenie ksiąg handlowych w Warszawie, w jasny, przejrzysty i rzetelny sposób. Tworzone przez nas księgi handlowe tworzone są zgodnie z obowiązującą ustawą z dnia 29 września 1994 roku o rachunkowości.

Dla naszych klientów z Warszawy tworzymy sprawozdanie finansowe, na które składa się bilans, a także rachunek zysków i strat.

Podstawą do rozpoczęcia prowadzenia ksiąg handlowych jest ustalenie prawidłowego bilansu, co wynika z ksiąg, które były prowadzone we wcześniejszym okresie. Z przyjemnością pomagamy naszym klientom w przygotowaniu bilansu po przejściu z uproszczonych form księgowości.

Jak stworzyć bilans? Otóż na to pytanie z chęcią odpowiedzą nasi specjaliści. Bilans otwarcia powinien ukazywać stan firmy na początku działalności w danym roku obrotowym i opierać się na saldach kont, wynikających z zeszłego roku rozrachunkowego. Precyzja w tym przypadku jest niezwykle pożądana, w celu poprawnego otwarcia nowego roku.

Poprawnie prowadzone księgi handlowe pozwalają na sporządzanie sprawozdania finansowego. Sprawozdanie finansowe obejmuje:

  • bilans otwarcia i zamknięcia,
  • rachunek przypływów pieniężnych,
  • zestawienie zmian w kapitale własnym,
  • rachunku zysków i strat,
  • informacji dodatkowych.

Jeśli są Państwo zainteresowani tworzeniem przez nas ksiąg handlowych dla Państwa biznesu, zapraszamy do kontaktu mailowego, bądź telefonicznego i naszego biura w Warszawie.

Kontakt

Napisz do nas

Biuro Rachunkowe:
ul. Adama Branickiego 10/87
02-972 Warszawa

Tel. 601 151 500

Biuro księgowe | Usługi Księgowe | Księgowość Warszawa

Usługi księgowe są niezwykle ważnym elementem każdego biznesu, dlatego jeśli firma nie zatrudnia żadnej księgowej na etat, warto zdecydować się na dobre biuro księgowe. Księgowość prowadzona w Warszawie przez Podatki Online to pełen profesjonalizm. Klienci naszego biura księgowego są w pełni zadowoleni z naszych usług księgowych. Każdego klienta staramy się traktować indywidualnie, mamy spore doświadczenie i wszelkie niezbędne kwalifikacje. Zapraszamy do skorzystania z naszej księgowości firmy z Warszawy i okolic.

Biuro księgowe | Usługi księgowe | Księgowość Warszawa