Jednolity Plik Kontrolny (JPK) Warszawa

Do obowiązków polskich przedsiębiorców od niedawna dołączył nowy, a mianowicie Jednolity Plik Kontrolny, w skrócie JPK. W ten sposób Ministerstwo Finansów ma nadzieję uszczelnić polski system podatkowy. Jednolity Plik Kontrolny dla przedsiębiorców w Warszawie, to z pewnością pewien problem i niekoniecznie muszą wiedzieć, o co dokładnie w tym wszystkim chodzi. My jednak wychodzimy naszym klientom w Warszawie naprzeciw. Sami tworzymy Jednolity Plik Kontrolny i wysyłamy go do odpowiedniej instytucji.

Obowiązek Jednolitego Pliku Kontrolnego dla mikroprzedsiębiorców

Jednolity Plik Kontrolny wcześniej musiały wysyłać tylko większe podmioty, od 2018 roku zmieniło się prawo, które teraz dotyczy również mikroprzedsiębiorców i nakłada na nich obowiązek wysyłania Jednolitego Pliku Kontrolnego. Mikroprzedsiębiorcą jest osoba, która w ciągu ostatnich dwóch lat spełniła łącznie dwa warunki:

  1. Średnioroczne zatrudnienie mniej niż 10 pracowników.
  2. Osiąganie łącznego obrotu netto nieprzekraczającego 2 milionów euro.

Wynika więc z tego, że mikroprzedsiębiorcą jest osoba, która prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą i zatrudnia mniej niż 10 pracowników.

Ewidencje VAT, czyli plik JPK-VAT należy wysyłać miesięcznie bez wezwania organu podatkowego od 1 stycznia 2018 roku.

Dane do e-kontroli (wszystkie JPK) na wezwanie organów podatkowych od 1 lipca 2018 roku.

Czy JPK dotyczy zatem również Ciebie?

Mikroprzedsiębiorcą jest każda działalność gospodarcza, wieć od stycznia czynni podatnicy VAT muszą co miesiąc przesyłał plik JPK_VAT do Ministerstwa Finansów.

Prowadząc księgowość w Warszawie, w Podatki Online nie musisz się martwić o stworzenie i wysłanie na czas Jednolitego Pliku Kontrolnego. Zapraszamy!

JPK – wpływ na Urzędy Skarbowe i przedsiębiorców

Wprowadzenie JPK ma na celu według Ministerstwa Finansów umożliwienie podatnikom wysłanie w formie elektronicznej informacji organom podatkowym, a także skrócenie czasu kontroli podatkowych oraz poprawa ich wyników.

Sam plik JPK będzie miał również dobry wpływ na działanie przedsiębiorstw, przeprowadzanie audytów wewnętrznych będzie szybsze i pozwoli na wykrycie nieprawidłowości. Same kontrole elektroniczne, z punktu widzenia przedsiębiorcy, również będą mniej uciążliwe, niż forma dotychczasowa, a ingerencja Urzędu Skarbowa w razie pozytywnego wyniku audytu będzie zerowa.

JPK pozwala urzędnikom na zlokalizowanie pustych faktur, co powoduje lepsze uszczelnienie systemu podatkowego w naszym kraju.

Kontakt

Napisz do nas

Biuro Rachunkowe:
ul. Adama Branickiego 10/87
02-972 Warszawa

Tel. 601 151 500

Biuro księgowe | Usługi Księgowe | Księgowość Warszawa

Usługi księgowe są niezwykle ważnym elementem każdego biznesu, dlatego jeśli firma nie zatrudnia żadnej księgowej na etat, warto zdecydować się na dobre biuro księgowe. Księgowość prowadzona w Warszawie przez Podatki Online to pełen profesjonalizm. Klienci naszego biura księgowego są w pełni zadowoleni z naszych usług księgowych. Każdego klienta staramy się traktować indywidualnie, mamy spore doświadczenie i wszelkie niezbędne kwalifikacje. Zapraszamy do skorzystania z naszej księgowości firmy z Warszawy i okolic.

Biuro księgowe | Usługi księgowe | Księgowość Warszawa