Jednolity Plik Kontrolny (JPK) Warszawa

Do obowiązków polskich przedsiębiorców od niedawna dołączył nowy obowiązek, a mianowicie Jednolity Plik Kontrolny, w skrócie JPK. W ten sposób Ministerstwo Finansów ma nadzieję uszczelnić polski system podatkowy.

Od 1 stycznia 2018 roku czynni podatnicy VAT muszą co miesiąc przesyłać plik JPK_VAT do Ministerstwa Finansów.
Prowadząc księgowość w Podatki-Online nie musisz się martwić o stworzenie i wysłanie na czas Jednolitego Pliku Kontrolnego. Zapraszamy!

JPK – wpływ na Urzędy Skarbowe i przedsiębiorców

Wprowadzenie JPK ma na celu według Ministerstwa Finansów umożliwienie podatnikom wysłanie w formie elektronicznej informacji organom podatkowym, a także skrócenie czasu kontroli podatkowych oraz poprawa ich wyników.

Sam plik JPK będzie miał również dobry wpływ na działanie przedsiębiorstw, przeprowadzanie audytów wewnętrznych będzie szybsze i pozwoli na wykrycie nieprawidłowości. Same kontrole elektroniczne, z punktu widzenia przedsiębiorcy, również będą mniej uciążliwe, niż forma dotychczasowa, a ingerencja Urzędu Skarbowa w razie pozytywnego wyniku audytu będzie zerowa.

JPK pozwala urzędnikom na zlokalizowanie pustych faktur, co powoduje lepsze uszczelnienie systemu podatkowego w naszym kraju.

Kontakt

Napisz do nas

Biuro Rachunkowe:
ul. Adama Branickiego 10/87
02-972 Warszawa

Tel. 601 151 500

Biuro księgowe | Usługi Księgowe | Księgowość Warszawa

Usługi księgowe są niezwykle ważnym elementem każdego biznesu, dlatego jeśli firma nie zatrudnia żadnej księgowej na etat, warto zdecydować się na dobre biuro księgowe. Księgowość prowadzona w Warszawie przez Podatki Online to pełen profesjonalizm. Klienci naszego biura księgowego są w pełni zadowoleni z naszych usług księgowych. Każdego klienta staramy się traktować indywidualnie, mamy spore doświadczenie i wszelkie niezbędne kwalifikacje. Zapraszamy do skorzystania z naszej księgowości firmy z Warszawy i okolic.

Biuro księgowe | Usługi księgowe | Księgowość Warszawa